Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kurupelit Kampüsü, 55139 Atakum / SAMSUN
0(362) 312 19 40                                                                                                    OMÜ Anasayfa

Başvuru ve Kayıtlar

Anasayfa » Başvuru ve Kayıtlar

İlk Kayıt

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kesin Kayıt Kılavuzu
YÖK Üniversite e-Kayıt Kullanım Kılavuzu

Elektronik Kayıt Tarihleri   : 04 – 08 Eylül 2021

E-devlet üzerinden yapılan Elektronik kayıt (E-Kayıt) işlemi kesin kayıt olup; bu kayıt işlemini yapan öğrencilerin ayrıca Üniversiteye gelmelerine ve herhangi bir belge getirmelerine gerek yoktur.

NOT: Öğrencilerimiz E-Devlet üzerinden kaydını yaptıktan 3 gün sonra https://ubs.omu.edu.tr/  adresinden şifrelerini oluşturarak kullanıcı adı ve öğrenci numaralarını öğrenebilirler. Katkı Payı/öğrenim ücreti yatıracak öğrencilerimiz Halkbank’a öğrenci numaralarıyla (kullanıcı adının başında “o” harfi olmadan ÖRN: kullanıcı adı o19070016 ise öğrenci numarası 19070016 olacaktır) ödemelerini yapabilirler.

Önemli Hatırlatma

ÖSYM’den öğrencinin yerleşme bilgileri, Milli Eğitim Bakanlığı sisteminden lise mezun bilgisi, Askeralma Dairesi Başkanlığı sisteminden askerlik durum bilgisi, YÖKSİS öğrenci verisi üzerinden başka denk bir programa kayıtlı olup olmadığı bilgisi sorgulanacak olup; bu kontrollerden herhangi birine takılan öğrenciler, elektronik kayıt yapamayacaklardır. Bu durumdaki öğrencilerin 06 Eylül – 10 Eylül 2021 tarihleri arasında mezun bilgisi ve askerlik bilgisini gösteren belge ile birlikte Üniversitemize gelerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir.


Anlatımlar

İlk Şifre Oluşturma
Ders Kaydı Video Anlatımı
Ders Kayıt Kılavuzu (PDF)
Danışman Ders Kayıt Onay İşlemleri
GANO’ya Göre Ders Alma
Not Dönüşüm Tablosu