• 13 Şub 2018
  Alt yarıyıldan almak zorunda olduğu dersleri çakıştığı için sınıfından ders alamayan öğrencilerimizin dikkatine!

  OMÜ Önlisans ve Lisans Eğitim Öğretim Yönetmeliği gereğince, ders kaydı sürecinde önceki dönemlerdeki dersleri tekrarlama veya ilk defa alma durumunda olan öğrencilerin, öncelikle bu derslere kayıt yaptırma zorunluluğu uygulaması, üniversitemizde uzun yıllardır devam eden bir kuraldır. Bu sebeple, ders çakışması halinde, alttan olan dersin alınıp, üstteki dersin bırakılması gerekmektedir.
  Bahar yarıyılı kayıt sürecinde, alttan almak zorunda olduğu iki dersi çakışan bazı öğrencilerimizin, yeterli AKTS’ye sahip olsa bile alttan olan bir dersini çakışma sebebiyle alamadığından, bulunduğu sınıftan hiçbir derse kayıtlanamadığı anlaşılmıştır.
  Sistemsel bir eksiklikten kaynaklanan bu problemi yaşayan öğrencilerin durumlarının düzeltilmesine olanak sağlamak amacıyla, bu durumda olan öğrencilerimizin 16 Şubat 2017tarihi mesai bitimine kadar danışmanları ile irtibata geçerek durumlarının tekrar değerlendirilmesini sağlamaları gerekmektedir.
  Alttan alınması gereken iki dersin çakışması durumunda ortaya çıkan bu özel durum dışında, kendi özel sorunlarından dolayı çakışma sorunu yaşayan öğrenciler için hiçbir değişiklik yapılmayacaktır. 

  Back to Top