Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kurupelit Kampüsü, 55139 Atakum / SAMSUN
0(362) 312 19 40                                                                                                    OMÜ Anasayfa

Başvuru ve Kayıtlar

Anasayfa » Başvuru ve Kayıtlar

İlk Kayıt

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kesin Kayıt Kılavuzu
YÖK Üniversite e-Kayıt Kullanım Kılavuzu
Kayıt Merkezi konumuna ulaşmak için tıklayınız.

E-devlet üzerinden yapılan Elektronik kayıt (E-Kayıt) işlemi kesin kayıt olup; bu kayıt işlemini yapan öğrencilerin ayrıca Üniversiteye gelmelerine ve herhangi bir belge getirmelerine gerek yoktur.

Elektronik Kayıt Tarihleri   : 16-21 Ağustos 2019
Kampüste Kayıt Tarihleri : 19-23 Ağustos 2019

NOT: Öğrencilerimiz 20 Ağustos 2019 tarihinden itibaren https://ubs.omu.edu.tr/  adresinden şifrelerini oluşturarak kullanıcı adı ve öğrenci numaralarını öğrenebilirler. Katkı Payı/öğrenim ücreti yatıracak öğrencilerimiz Halkbank’a öğrenci numaralarıyla (kullanıcı adının başında “o” harfi olmadan ÖRN: kullanıcı adı o19070016 ise öğrenci numarası 19070016 olacaktır) ödemelerini yapabilirler.

Önemli Hatırlatma

ÖSYM’den öğrencinin yerleşme bilgileri, Milli Eğitim Bakanlığı sisteminden lise mezun bilgisi, Askeralma Dairesi Başkanlığı sisteminden askerlik durum bilgisi, YÖKSİS öğrenci verisi üzerinden başka denk bir programa kayıtlı olup olmadığı bilgisi sorgulanacak olup; bu kontrollerden herhangi birine takılan öğrenciler, elektronik kayıt yapamayacaklardır. Bu durumdaki öğrencilerin 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında mezun bilgisi ve askerlik bilgisini gösteren belge ile birlikte Üniversitemize gelerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Ortak Dersler Kayıt Duyurusu


Anlatımlar

İlk Şifre Oluşturma
Video Anlatımı
Ders Kayıt Kılavuzu
Danışman Ders Kayıt Onay İşlemleri
GANO’ya Göre Ders Alma
Öğretim Üyesi/Görevlisi Not Giriş İşlemi
Serbest Seçmeli Dersler
Not Dönüşüm Tablosu